Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pod petycją w sprawie zakazu eksportu bezpośredniego zebrano 20 000 podpisów, a regulator chce pięciokrotnie więcej

Pod petycją w sprawie zakazu eksportu bezpośredniego zebrano 20 000 podpisów, a regulator chce pięciokrotnie więcej

bez komentarza

Zwierzęta gospodarskie z Zatoki Perskiej 1.
zdjęcie: Splash247.com

Organizacja charytatywna Save Animals From Exploitation (SAFE) uruchomiła kampanię zbierania funduszy w celu zwalczania kampanii lobbingowej o wartości 1 miliona dolarów prowadzonej przez Livestock Export New Zealand (LENZ), której celem jest przekonanie rządu do wznowienia eksportu żywych zwierząt.

Debra Ashton, dyrektor naczelna SAFE, powiedziała, że ​​organizacja charytatywna chce zebrać 100 000 dolarów i uzyskać taką samą liczbę podpisów pod petycją sprzeciwiającą się tej praktyce, która jest zakazana w 2023 r.

Były minister rolnictwa Damian O'Connor powiedział w 2022 r. zakaz ochroni reputację Nowej Zelandii w zakresie wiodących na świecie standardów dobrostanu zwierząt.

Zakaz wprowadzono po tragedii związanej z hodowlą zwierząt w Zatoce 1 we wrześniu 2020 r., w której zginęło 6000 sztuk bydła i 41 członków załogi.

Przed zeszłorocznymi wyborami National obiecał uchylenie zakazu, ale stosując „złoty standard” w zakresie zasad dobrostanu zwierząt.

Ashton powiedział RNZ, że wznowienie eksportu żywca przyniesie korzyści mniejszości, a z pewnością nie większości nowozelandzkich rolników, i zagrozi reputacji Nowej Zelandii, szkodząc handlowi innymi towarami.

„Tutaj, w Nowej Zelandii, mamy wysokie standardy dobrostanu zwierząt i jeśli wrócimy do wysyłania zwierząt za granicę, prawdopodobnie zniszczymy tę dobrą reputację, jaką mamy.

„Były minister rolnictwa Damien O'Connor był bardzo dumny z faktu, że mamy wysokie standardy dobrostanu zwierząt – było to naprawdę ważne dla naszego handlu międzynarodowego i myślę, że wielu rolników prawdopodobnie zdaje sobie z tego sprawę i zastanawia się, no wiecie, co rodzaj wpływu, jaki mógłby mieć powrót do eksportu żywych zwierząt.” Również za to, co robią”.

Nowa Zelandia była pierwszym krajem, który nałożył zakaz eksportu żywych zwierząt, co zyskało uznanie organizacji praw zwierząt na całym świecie.

„Następnie Wielka Brytania, Australia, Luksemburg i Brazylia podjęły kroki w celu stopniowego wycofywania eksportu żywych zwierząt” – powiedziała Ashton.

READ  Mahuta mówi, że strategia 2050 sprawi, że Pacyfik będzie połączony, wolny i bezpieczny

„I wiesz, powinniśmy być naprawdę dumni z faktu, że zrobiliśmy to jako pierwsi i widzieliśmy, jak inne kraje zaczynają podążać za naszym przykładem. Myślę, że to coś, z czego powinniśmy być naprawdę dumni”.

„Wiesz, więc chęć uchylenia przez nowy rząd zakazu, który był wiodący na świecie, nie jest dla nas dobrą perspektywą i może mieć negatywny wpływ na resztę naszego handlu” – dodał.

Ashton powiedziała, że ​​w tym roku miały już miejsce dwie katastrofy związane z dobrostanem zwierząt na morzu.

„Jedna dotyczy australijskich zwierząt, które zostały wysłane do Izraela i przez jakiś czas utknęły na morzu w wyniku wojny.

„A potem widzieliśmy także te zwierzęta w Kapsztadzie, które były na statku i szczerze mówiąc, obraz tych zwierząt pokrytych odchodami jest absolutnie przerażający. Myślę więc, że istnieje wiele dowodów na to, dlaczego nie powinniśmy ich przywozić W.” Wspieraj ten okrutny handel.”

W przypadku australijsko-izraelskim 16 500 owiec i bydła pozostawało na morzu przez miesiąc po tym, jak ich statek musiał zawrócić z powodu trudności w żegludze po Morzu Czerwonym. Jednak urzędnicy zajmujący się dobrostanem zwierząt skontrolowali przesyłkę Według doniesień nie stwierdzono żadnych problemów zdrowotnych ani problemów zdrowotnych. Australijscy urzędnicy Zakazane plany Powrót zwierząt do Izraela długą trasą, dookoła Afryki.

W lutym zatonął statek przewożący 19 000 sztuk bydła i na którym panował przez krótki czas nieznośny smród. Zatrzymał się w KapsztadzieW drodze z Brazylii do Iraku. Lokalna organizacja SPCA stwierdziła, że ​​zapach „wskazuje na okropne warunki, w jakich żyją zwierzęta… z nagromadzeniem odchodów i amoniaku”.

W styczniu RNZ doniósł o planowanej przez LENZ kampanii lobbingowej o wartości 1 miliona dolarów, mającej na celu wywarcie nacisku na rząd, aby przystąpił do uchylenia zakazu w obawie, że przedwyborcze zobowiązania Partii Narodowej utkną w martwym punkcie lub nawet zawiodą.

READ  Jeśli chcesz pozbyć się stresu finansowego, niezbędny jest budżet

Jak wynika z dokumentów strategicznych, branża obawia się, że wysiłki SAFE pokrzyżują jej plan przywrócenia funkcjonowania eksportu żywych zwierząt do sierpnia tego roku.

Badania przeprowadzone przez LENZ wykazały, że zakaz eksportu będzie kosztować 475 milionów dolarów utraconego PKB w ciągu pierwszych dwóch lat, a następnie około 320 milionów dolarów każdego roku.

„Rolnicy dostają na lokalnym rynku prawie dwukrotnie więcej wartości tych zwierząt, więc jest to dla nich naprawdę ważne źródło dochodu” – powiedział szef LENZ Mark Willis, mówiąc o nowych, bardziej rygorystycznych standardach dobrostanu zwierząt, które będzie wspierać . W przypadku wznowienia eksportu.

„Możemy zapewnić Nowozelandczyków, że nowy system będzie znaczącym wsparciem i że standardy, które osiągniemy, będą najwyższe na świecie”.

Petycja SAFE wzywająca rząd do utrzymania zakazu ma prawie 20 000 podpisów.

„Myślę, że reakcja na petycję odzwierciedla stosunek Nowozelandczyków do eksportu żywych zwierząt” – Ashton powiedziała RNZ.

„Mam nadzieję i zachęcam jak najwięcej osób, którym naprawdę zależy na tej kwestii, aby poświęciły czas na podpisanie petycji. Ich podpis ma znaczenie.

„Wiesz, myślę, że rząd byłby przytłoczony. Gdybyśmy na początek zebrali ponad 100 000 podpisów, to jest mój osobisty cel. Mam jednak nadzieję, że liczba podpisów pod tą petycją przekroczy tę liczbę i rząd będzie musiał podjąć ogłoszenie.”

Dyrektor ds. zdrowia i dobrostanu zwierząt w Ministerstwie Przemysłu Podstawowego, dr Caroline Guy, powiedziała wcześniej, że zakaz pozostanie w mocy, zanim trafi do konsultacji.

Zastępca ministra rolnictwa ds. dobrostanu zwierząt Andrew Hoggard powiedział wcześniej, że rząd zwrócił się o poradę w sprawie zmiany prawodawstwa i choć harmonogram jest wciąż w trakcie opracowywania, najpierw przejdzie on do pełnych konsultacji społecznych.

„Zachęcam wszystkich do pełnego udziału w konsultacjach społecznych” – stwierdził Hoggard w oświadczeniu.

READ  Dziwne i żenujące przyczyny choroby związanej z rozrywką