LONGi nie określiło, jakiej technologii będą moduły, określając je jedynie jako „zaawansowane”, chociaż firma niedawno zaprezentowała moduł fotowoltaiczny Hi-MO 7, oparty na technologii hybrydowych ogniw z podwójnym złączem.
„LONGi ma silną pozycję w Europie jako jeden z głównych liderów rozproszonej fotowoltaiki i w związku z tym rozważa ambitne cele w ramach kontynuacji swojej europejskiej ekspansji, a tego typu współpraca jest kluczowa” – powiedziała Gulnara Abdulina, wiceprezes LONGi Europa.
W lipcu firma R.Power ogłosiła plany rozwoju mocy fotowoltaicznej o mocy 1 gigawata w Rumunii we współpracy z Eiffel Investment Group, francuską firmą zarządzającą aktywami. Nastąpiło to po zakończonej sukcesem inicjatywie polegającej na zebraniu w lutym środków o wartości 150 milionów euro na wsparcie europejskich planów wzrostu.
Polska, jeden z najszybciej rozwijających się europejskich rynków fotowoltaiki, była ostatnio świadkiem wielu podpisanych umów. Lightsource bp podpisało w zeszłym tygodniu umowę na zakup energii z Microsoftem dla jednej ze swoich polskich fabryk, natomiast Nexun – spółka zależna inwestora infrastrukturalnego Marguerite – ogłosiła kilka dni temu wspólny plan rozwoju 206 MW polskich mocy fotowoltaicznych. W sierpniu niezależny francuski koncern energetyczny Qair pozyskał finansowanie dla trzech polskich farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 130 MW.
Najwyższej jakości technologia fotoelektryczna Na początku tego roku badał wznoszenie się Słońca w Polsce w dwuczęściowym filmie.
More Stories
„Majestatyczna jasność”: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie znajduje nową stałą siedzibę | Wakacje w Polsce
Ochama wkracza do Europy, uruchamiając nowy magazyn w Polsce, aby zwiększyć efektywność
Polska może pozyskać inwestycje w pobliżu