Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Port Lotniczy CPK wprowadza Polskę w erę zielonego lotnictwa

Port Lotniczy CPK wprowadza Polskę w erę zielonego lotnictwa

Centralny Port Komunikacyjny (Port Lotniczy CPK) staje się wyjątkowym międzynarodowym węzłem komunikacyjnym.

W oświadczeniu opublikowanym 3 września CPK poinformowało, że zastosowane zostanie kompleksowe podejście, aby Port Lotniczy CPK skutecznie zaspokajał potrzeby mieszkańców Polski i osób podróżujących za granicę. W rezultacie port lotniczy opublikował niedawno publiczny dokument, który w skrócie podsumowuje ogólny plan generalny lotniska, podaje SchengenVisaInfo.com.

To samo stwierdziło, że rozwój ten obejmuje wszystko, w tym zasady zrównoważonego rozwoju, fazy dostaw i rozwoju kluczowych obszarów, takich jak lotnisko, terminal pasażerski, dworzec kolejowy, obszar naziemny, obszar cargo, obszar MRO i różne inne aspekty infrastruktury.

„Tylko jedno z 15 publicznych lotnisk w Polsce – Port Lotniczy w Katowicach, opublikowało w internecie swój aktualny plan generalny. Dla porównania: w Wielkiej Brytanii takie dokumenty udostępnia 30 lotnisk, a ich rozwój poprzedzony jest szczegółowymi badaniami środowiskowymi i szerokimi konsultacjami społecznymi, podobnie jak sprawa w CPK. czyta oświadczenie.

W związku z tym dyrektor Departamentu Analiz Środowiskowych i Terenu Podprogramu Port Lotniczy w CPK, Jaroslav Podolski, również podkreślił, że zrównoważony rozwój jest główną troską projektu CPK.

Według niego CPK od samego początku poważnie zintegrowała praktyki zrównoważonego projektowania i budowy w każdym aspekcie projektu. To zaangażowanie w zrównoważony rozwój podkreśla zaangażowanie CPK w ograniczanie swojego wpływu na środowisko i służy jako model odpowiedzialnego rozwoju w branży lotniczej.

Zdaniem portu, uzyskanie certyfikatów budownictwa ekologicznego, takich jak BREEAM Infrastructure (na doskonałym poziomie dla infrastruktury lotniskowej) i BREEAM New Construction (na doskonałym poziomie dla terminala) świadczy o silnym zaangażowaniu w praktyki odpowiedzialne ekologicznie. Tym samym, jeśli się powiedzie, CPK będzie kamieniem milowym jako pierwszy projekt w Polsce i być może w Europie Środkowo-Wschodniej, który uzyska te prestiżowe certyfikaty.

Status ekologiczny zapewnia także CPK wyjątkową szansę nie tylko na budowę nowego lotniska, ale także na zaplanowanie i stworzenie od samego początku przyjaznego dla środowiska systemu lotniskowego i kolejowego.

READ  Kiwi Paddon utrzymuje europejską koronę z pierwszym miejscem pod względem bezpieczeństwa w Polsce

Kiedy CPK otwiera swoje drzwi, celem jest działanie wyłącznie w oparciu o odnawialne źródła energii, wyznaczanie wysokich standardów w zakresie zrównoważonego rozwoju infrastruktury i promowanie globalnego zaangażowania w redukcję emisji gazów cieplarnianych w przemyśle lotniczym. Takie wysiłki pokazują wiodącą rolę CPK w kształtowaniu bardziej zrównoważonej i odpowiedzialnej przyszłości transportu w regionie i poza nim.

>> Nowa sieć kolejowa w Polsce pomoże w rozwoju połączeń transportowych w Europie Środkowo-Wschodniej