Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

AstraZeneca dołącza do pilota w Wielkiej Brytanii oceniającego oparty na sztucznej inteligencji system diagnostyczny raka płuc

AstraZeneca dołącza do pilota w Wielkiej Brytanii oceniającego oparty na sztucznej inteligencji system diagnostyczny raka płuc

AstraZeneca (AZ) współpracuje z firmą Quire.ai zajmującą się technologią sztucznej inteligencji (AI) oraz Greater Manchester Cancer Alliance, aby ocenić, czy system sztucznej inteligencji może pomóc radiologom w szybszym i dokładniejszym diagnozowaniu raka płuc.

Technologia qXR firmy Quire.ai zostanie wykorzystana do przeglądu zdjęć rentgenowskich około 250 000 osób w Greater Manchester, gdzie według firm istnieje „znacznie wyższa” częstość występowania raka płuc niż w pozostałej części Wielkiej Brytanii.

Korzystając z algorytmów głębokiego uczenia, technologia ta wspiera radiologów, klasyfikując zdjęcia rentgenowskie klatki piersiowej jako niezwykłe lub nie wyróżniające się, identyfikując nieprawidłowe wyniki i podkreślając je na zdjęciu rentgenowskim.

„To partnerstwo odzwierciedla sedno tego, co naszym zdaniem jest ważne dla zmiany doświadczeń pacjentów” — powiedziała Lucy George, dyrektor ds. innowacji biznesowych w firmie Arizona Oncology.

„Jeśli uda nam się wypełnić lukę między NHS a innowacyjną technologią, taką jak technologia QXR firmy Qure.ai, aby ułatwić dostęp do szybszej diagnozy, jesteśmy o krok bliżej pomocy pacjentom z rakiem płuc w otrzymaniu odpowiedniego leczenia na wcześniejszym etapie leczenia”.

Rak płuc jest jednym z najczęstszych i najpoważniejszych rodzajów raka, a każdego roku w Wielkiej Brytanii diagnozuje się go u ponad 43 000 osób.

Wczesna diagnoza znacznie poprawia wyniki, zapewniając opiekę na możliwie najwcześniejszym etapie. Jednak choroba jest często diagnozowana na późnym etapie, ponieważ może rozpocząć się bezobjawowo i dlatego jest trudna do wykrycia.

Obecnie jeden na pięć rozpoznań raka w Anglii jest wykrywany po rutynowym teście po skierowaniu do specjalisty szpitalnego, a wielu z tych pacjentów czeka na diagnozę miesiącami.

„Ważne jest, aby zdiagnozować raka płuc tak szybko, jak to możliwe, aby zapewnić najlepsze możliwe leczenie… To badanie oceni, czy sztuczna inteligencja może przyspieszyć analizę tych promieni rentgenowskich, gdy jest to najbardziej potrzebne” – powiedział dr Matthew Iveson. , lekarz odpowiedzialny za raka płuc w Greater Manchester Cancer Association.

READ  Sir Elton John do parlamentarzystów: Zwycięzca następnych wyborów może pomóc w wyeliminowaniu AIDS do 2030 roku | Wiadomości polityczne

Komentując program pilotażowy, dyrektor generalny i współzałożyciel Qure.ai, Prashant Warier, powiedział: „Rząd Wielkiej Brytanii uznaje znaczenie cyfrowych technologii medycznych w poprawie wyników w społecznościach.

„Korzystając z naszych doświadczeń i badań w innych krajach, qXR stał się integralną częścią misji uczynienia wykrywania raka płuc inteligentniejszym i szybszym dla wszystkich i wszędzie”.