Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sztuczna inteligencja może zmienić wyniki w opiece zdrowotnej w dziedzinie chorób układu krążenia — AI

Sztuczna inteligencja może zmienić wyniki w opiece zdrowotnej w dziedzinie chorób układu krążenia — AI

Zdjęcie: Nowa współpraca, która poprawi zdrowie serca dzięki sztucznej inteligencji (zdjęcie dostarczone przez Unsplash)

Wykorzystywanie sztucznej inteligencji (AI) w celu poprawy wyników leczenia osób z chorobami układu krążenia jest przedmiotem trzyletniej, wartej 15 milionów dolarów współpracy między światowymi ekspertami w dziedzinie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, kardiologami i wybitnymi klinicystami. AI Cardiovascular Initiative ma na celu poprawę leczenia niewydolności serca, a także przewidywanie i zapobieganie niewydolności serca.

Naukowcy z Cornell University (Ithaca, NY, USA) wraz z klinicystami z New York-Presbyterian (Nowy Jork, NY, USA) wykorzystają sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do zbadania danych z New York-Presbyterian, aby odkryć wzorce, które pomogą klinicystom Przewiduj, u kogo rozwinie się niewydolność serca, i podejmuj decyzje dotyczące spersonalizowanej opieki i leczenia dla ich pacjentów. Inicjatywa sercowo-naczyniowej sztucznej inteligencji opracuje zaawansowane techniki uczenia maszynowego do uczenia się i wykrywania interakcji w szerokim zakresie sygnałów serca, w celu zapewnienia lepszej dokładności rozpoznawania niewydolności serca i rozszerzenia stanu opieki poza obecny, znormalizowany i kliniczny proces podejmowania decyzji proces. Gramatyka. Wykorzysta również techniki sztucznej inteligencji do analizy nieprzetworzonych danych z szeregów czasowych (EKG) i danych obrazowych.

Naukowcy i klinicyści oczekują, że dane pomogą odpowiedzieć na pytania dotyczące przewidywania niewydolności serca, diagnozy, rokowania, ryzyka i leczenia, a także ukierunkują klinicystów podczas podejmowania decyzji dotyczących przeszczepów serca i urządzeń wspomagających pracę lewej komory (pompy dla pacjentów, którzy osiągnęli niewydolność serca). Przyszłe badania będą dotyczyć ważnego zadania, jakim jest przewidywanie niewydolności serca i chorób, aby ułatwić wczesną interwencję osobom o wysokim ryzyku rozwoju niewydolności serca oraz przewidywać postęp i zdarzenia niepożądane. Ostatecznie może to również obejmować informowanie o konkretnych decyzjach dotyczących leczenia, które najprawdopodobniej będą działać dla poszczególnych osób.

„Sztuczna inteligencja może zasadniczo zmienić wyniki opieki zdrowotnej w zakresie chorób układu krążenia, zapewniając klinicystom lepsze modele diagnozowania i przewidywania ryzyka chorób serca” – powiedziała Kavita Bala, profesor informatyki i dziekan Cornell Powers University w WNP. „Ta wyjątkowa współpraca między wiodącymi światowymi ekspertami Cornell w dziedzinie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, kardiologami i wybitnymi lekarzami z New York-Presbyterian, Weill Cornell Medicine i Columbia, będzie napędzać kolejną falę innowacji, aby osiągnąć długotrwały wpływ na układ sercowo-naczyniowy opieka zdrowotna.”

READ  Czy szczepionki Pfizer lub Moderna mRNA COVID mogą wpływać na Twój kod genetyczny?

„Sztuczna inteligencja i technologia zmieniają nasze społeczeństwo i sposób, w jaki praktykujemy medycynę” – powiedział dr Nir Orel, dyrektor ds. zaawansowanej niewydolności serca i transplantacji serca w New York-Presbyterian, adiunkt na Wydziale Kardiologii Greenberga w Weill Cornell . Medycyna i profesor medycyny na Wydziale Kardiologii na Columbia University Vagelos College of Physicians and Surgeons. „Z niecierpliwością czekamy na zbudowanie mostu do przyszłości medycyny i wykorzystanie zaawansowanej technologii w celu zapewnienia narzędzi do poprawy opieki nad naszymi pacjentami z niewydolnością serca”.

Deborah Estrin, MD, profesor informatyki w Robert at Tishman ’37, prodziekan ds. wpływu w Cornell Tech i profesor nauk o zdrowiu populacji w Weill Cornell Medicine. „Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z wiodącymi kardiologami w celu opracowania najnowszych technologii w opiece nad niewydolnością serca i innymi trudnymi schorzeniami sercowo-naczyniowymi”.

Powiązane linki:
Uniwersytet Cornella
Prezbiterianin w Nowym Jorku