Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy wykorzystują technologię CRISPR do zwiększenia poziomu witaminy D w pomidorach

Naukowcy wykorzystują technologię CRISPR do zwiększenia poziomu witaminy D w pomidorach

Dokonując pewnych modyfikacji genetycznych za pomocą CRISPR Technologia, naukowcy opracowali specjalne suszone na słońcu pomidory pakowane z nim na liściach witamina Dr..

Miąższ i skórka owocu zostały genetycznie zmodyfikowane tak, aby zawierały ten sam poziom witaminy D, co dwa jajka lub 28 gramów tuńczyka, z których oba są obecnie zalecanymi źródłami niezbędnych składników odżywczych.

Po wystawieniu na działanie promieni UV przez godzinę, witaminy te łatwo przekształcały się w witaminę D3.

Zawierają zarówno prowitaminy, jak i witaminy Możliwe korzyści zdrowotne.

„Wykazaliśmy, że można biofortyfikować pomidory witaminą D3 za pomocą edycji genetycznej, co oznacza, że ​​pomidory mogą być rozwijane jako zrównoważone, roślinne źródło witaminy D3”. Mówi Botanik Cathy Martin, która pracuje w John Innes Centre, niezależnym ośrodku badań roślin w Anglii.

„Czterdzieści procent Europejczyków ma niedobór witaminy D, podobnie jak miliard ludzi na całym świecie. Nie tylko zajmujemy się poważnym problemem zdrowotnym, ale pomagamy producentom, ponieważ liście pomidorów, które obecnie są marnowane, mogą być wykorzystywane do wytwarzania suplementów ze zmodyfikowanych genetycznie linii ”.

Wśród genetycznie zmodyfikowanych pomidorów naukowcy odkryli, że jadalne zielone liście zawierały 600 mikrogramów prowitaminy D3 na gram.

To 60 razy więcej niż zalecane dzienne spożycie dla dorosłych.

Autorzy nie sugerują, aby ludzie jedli liście pomidora razem z miąższem, ale raczej, abyśmy używali zieleni zamiast ją wyrzucać. Na przykład resztki liści można zmielić, aby uzyskać przyjazny dla wegan suplement witaminy D3.

Jeśli jesteśmy sprytni, wygląda na to, że każdy kawałek genetycznie zmodyfikowanego owocu można wykorzystać do walki z niedoborem witaminy D.

Podczas gdy ekspozycja na światło słoneczne jest jednym ze sposobów na zwiększenie poziomu witaminy D w ludzkim ciele, dieta jest kolejnym ważnym źródłem. Jednak jest bardzo mało produktów, które Naturalnie zawiera witaminę I mniej wegetarian.

READ  Anglicy w wieku 44 lat mogą teraz rezerwować szczepionki Covid-19

W rezultacie produkty takie jak mleko, płatki zbożowe i sok pomarańczowy zostały syntetycznie wzmocnione witaminą D, aby pomóc w promowaniu ogólnego stanu zdrowia.

Jednak pomidory naturalnie zawierają pewien prekursor witaminy D3, znanej jako 7-dehydrocholesterol lub 7-DHC.

Wyłączając geny, które tworzą enzymy rozkładające 7-DHC, naukowcy zmusili prekursor witaminy D do gromadzenia się w niedojrzałych i dojrzałych owocach.

Ten prekursor można następnie przekształcić w witaminę D w obecności światła słonecznego, ale korzyści niekoniecznie są wykazane.

„W przypadku osób starszych z niskim poziomem 7-DHC spożywanie owoców biofortyfikowanych 7-DHC może bezpośrednio rozwiązać ich niedobory” Rodzaj.

Co więcej, modyfikacja genetyczna nie spowodowała żadnych zmian we wzroście, wzroście ani plonie pomidora.

Biorąc pod uwagę, że niedobór witaminy D wiąże się ze zwiększonym ryzykiem infekcji nowotwórA Choroba Parkinsona choroba, depresjaA demencja, owoce i warzywa, które są biofortyfikowane składnikami odżywczymi, mogą znacznie poprawić ogólny stan zdrowia.

W świetle obiecujących wyników naukowcy postulują, aby pomidory stały się kolejnym zrównoważonym roślinnym źródłem witaminy D3. I mogą też nie być ostatnimi.

Bakłażan, ziemniaki i papryka zawierają podobne prekursory witaminy D3, które mogą być modyfikowane w podobny sposób, aby gromadziły się w roślinach.

„Produkowane przez nas pomidory bogate w prowitaminę D zapewniają roślinne źródło tak potrzebnej witaminy słonecznej” Mówi Botanik Ji Li, który pracuje w laboratorium Martina jako badacz z tytułem doktora.

„To świetna wiadomość dla osób, które przyjmują dietę roślinną, wegetariańską lub wegańską, a także dla rosnącej liczby osób na całym świecie cierpiących na problem niedoboru witaminy D”.

Badanie zostało opublikowane w rośliny przyrodnicze.