Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak Tajwan może być wiarygodnym partnerem dla Inicjatywy Trójmorza?

Jak Tajwan może być wiarygodnym partnerem dla Inicjatywy Trójmorza?

Tajwan ogłosił zobowiązania finansowe wobec Litwy Fundusz powierniczy o wartości 1 miliarda dolarów Aby wzmocnić swoje relacje z państwem bałtyckim, głównym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w Europie i który jest mocno związany z Tajpej.

Inicjatywa tajwańskiego funduszu powierniczego o wartości 1 miliarda dolarów dla wspólnych przedsięwzięć litewskich i tajwańskich firm pojawiła się zaledwie kilka dni po ogłoszeniu przez Tajpej 200 milionów dolarów Inwestować w strategiczne sektory na Litwie.

Fundusz zamierza skupić się na sześciu strategicznych obszarach: talentach w dziedzinie półprzewodników, rozwoju półprzewodników, biotechnologii, satelitach, finansach i badaniach naukowych.

Rzeczywiście, Tajwan jest zdolnym i chętnym partnerem, który zasługuje na bliższe stosunki z Litwą i innymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej. W tym celu Inicjatywa Trójmorza będzie realnym miejscem dla większej współpracy gospodarczej i zaangażowania.

Inicjatywa Trójmorza – zainicjowana w 2016 r. w celu ułatwienia dalszego rozwoju i niezawodnej komunikacji między 12 krajami UE nad Morzem Bałtyckim, Czarnym i Adriatyckim – jest najważniejszą i najbardziej realistyczną inicjatywą polityki gospodarczej. Dwanaście krajów Inicjatywy Trójmorza to Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Polska, Rumunia, Słowacja i Słowenia.

Cele Inicjatywy Trójmorza są w dużej mierze zgodne z wieloma strategicznymi celami USA w zakresie bezpieczeństwa i gospodarki również wobec tego regionu, i cieszą się coraz większą uwagą i wsparciem Kongresu.

Inicjatywa ma na celu poprawę łączności między krajami w tym krytycznym regionie poprzez wspieranie projektów dotyczących infrastruktury, energii i połączeń cyfrowych, z ostatecznym celem zwiększenia ich bezpieczeństwa i integracji gospodarczej z resztą Unii Europejskiej.

Narody Inicjatywy Trójmorza są podobnie myślące i pragną partnerstwa o krytycznym znaczeniu dla Stanów Zjednoczonych, zarówno pod względem politycznym, jak i gospodarczym.

Z szerszej perspektywy strategicznej polityki zagranicznej Tajwan będzie dodatkowym unikalnym partnerem dla Stanów Zjednoczonych i krajów Inicjatywy Trójmorza w zakresie realizacji i operacjonalizacji Inicjatywy.

Bezsprzecznie zauważalny był rozwój gospodarczy wolnego rynku na Tajwanie. Stały wzrost gospodarczy – wspierany przez rozsądną politykę gospodarczą – uczynił ten kraj jednym z najlepiej prosperujących w Azji. Według Fundacji Dziedzictwa 2021 Indeks wolności gospodarczejTajwan jest szóstą najbardziej wolną gospodarką na świecie. (The Daily Signal jest serwisem informacyjnym Heritage Foundation.)

Warto zauważyć, że Tajwan już zabiegał o bardziej praktyczne relacje handlowe z członkami Inicjatywy Trójmorza. Tajpej wysłało delegację urzędników i liderów biznesu do Czech, Litwy i Słowacji, aby zbadać większą współpracę inwestycyjną, a kraje te przyjęły ich z zadowoleniem i wysłały również własne delegacje na Tajwan.

Tajwan i Polska aktywnie promują partnerstwa handlowe i inwestycyjne. Odzwierciedlając rozwijające się dwustronne stosunki gospodarcze, Polska uruchomiła w Tajpej w ósmej Polsko-Tajwańskie Forum Gospodarcze W 2018 roku w celu ułatwienia większej interakcji biznesowej między firmami polskimi i tajwańskimi, w szczególności koncentrować się biotechnologii, technologii informacyjno-komunikacyjnych i czystej energii, m.in.

Biorąc pod uwagę fakt, że Tajwan jest dynamiczną demokracją wolnorynkową, której prężna gospodarka oferuje wyjątkowe możliwości zacieśnienia stosunków handlowych i inwestycyjnych, nie dziwi fakt, że te kraje Inicjatywy Trójmorza są gotowe nawiązać współpracę z Tajpej w konstruktywnym i perspektywicznym sposób. Metody.

Jest to pożądany rozwój, który zasługuje na większy rozwój w kontekście szerszych partnerstw strategicznych, które Stany Zjednoczone powinny rozważyć i wspierać.

Waszyngton bardziej niż kiedykolwiek musi szukać i wykorzystywać każdą okazję do promowania zasad wolnego rynku z podobnie myślącymi i chętnymi partnerami. Stany Zjednoczone nie mogą zrobić tego samodzielnie, jeśli chcą znacząco zająć się działalnością nierynkową innych krajów.

Tajwan i Stany Zjednoczone mają długą historię pragmatycznej współpracy opartej na wzajemnym przestrzeganiu wspólnych wartości, a możliwości rozwoju praktycznego partnerstwa są duże. To wyjątkowe i praktyczne partnerstwo wzmocni inne istotne powiązania między dwoma sojusznikami, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Tajwan okazał się niezawodnym i potężnym sojusznikiem Ameryki w promowaniu wolności, możliwości i dobrobytu w regionie i na całym świecie.

Można i należy ją rozszerzyć i wzmocnić poprzez Inicjatywę Trójmorza. Tak więc rok 2022 jest rokiem, w którym Waszyngton i jego partnerzy transatlantyccy, tacy jak Litwa i inni w Europie, mogą twardo stać i przygotować się na nową erę współpracy z Tajwanem.

Tajwan zaprasza siódemkę Szczyt Trójmorza i Forum Biznesu Zorganizowanie go w czerwcu przez Łotwę byłoby mocnym krokiem w tym kierunku.

Masz opinię na temat tego artykułu? Aby odwrócić wzrok, wyślij e-mail [email protected] Rozważymy opublikowanie Twojej zmodyfikowanej opinii w naszej regularnej funkcji Słyszymy Cię. Pamiętaj, aby podać adres URL lub główny tytuł artykułu, a także swoje imię i nazwisko, miasto i/lub województwo.