Według nowego badania przeprowadzonego w całym systemie szpitalnym Connecticut liczba osób starszych, u których rozwinęła się ciężka infekcja COVID-19, wzrosła po tym, jak wariant Delta stał się dominującym szczepem koronawirusa.
To odkrycie może nie być zaskoczeniem dla lekarzy zajmujących się długoterminową opieką, z których wielu było świadkami tego trendu w swoich placówkach. Ale badanie wykazało również, że im dłuższy czas minął od pierwszego szczepienia, tym większe prawdopodobieństwo rozwoju ciężkiej choroby u starszych pacjentów.
To odkrycie podkreśla potrzebę terminowych szczepionek przypominających, szczególnie dla osób starszych i innych, które są narażone na poważne infekcje, pisze naukowiec Hyung Chun, MD z Yale University i jego współpracownicy.
Chun i jego zespół śledzili pacjentów hospitalizowanych w Yale New Haven Health System od sierpnia do połowy października 2021 r., Kiedy wariant delta odpowiadał za ponad 95% infekcji w tym obszarze. Wśród nich 371 dało wynik pozytywny na SARS-CoV-2, z czego 22% było w stanie krytycznym lub w stanie krytycznym z rozprzestrzenianiem się zakażenia COVID-19.
Naukowcy stwierdzili, że jest to znacząca zmiana w porównaniu do 1,4% wskaźnika nagłych poważnych infekcji wśród starszych pacjentów w marcu i lipcu 2021 r. Ponadto zauważają, że im dalej pacjent znajduje się od czasu szczepienia, tym większe prawdopodobieństwo złego wyniku.
„To podkreśla znaczenie dawek przypominających, ponieważ skuteczność szczepionek wydaje się z czasem zmniejszać” – powiedział Chun w oświadczeniu. „Szczególnie w związku z pojawieniem się wariantu omikronowego, musimy ponownie rozważyć naszą definicję pełnego szczepienia, aby uwzględnić szczepienia przypominające”.
Badanie przeprowadzono przed pojawieniem się wariantu omikronowego.
pełne wyniki Opublikowany w Lancet.
„Odkrywca. Entuzjasta muzyki. Fan kawy. Specjalista od sieci. Miłośnik zombie.”
More Stories
Nowy raport WHO pokazuje, jak miasta przyczyniają się do postępu w zapobieganiu chorobom niezakaźnym i urazom
Naukowcy identyfikują „najlepszy punkt” bezpiecznej operacji po zawale serca
Badanie wykazało, że 20% dzieci chorych na zapalenie płuc nie otrzymuje antybiotyków