Londyński Royal Court Theatre zmienia żydowskie imię miliardera z Hershela Finka na Henry’ego Finna w nowej sztuce po tym, jak został oskarżony o „nieświadome uprzedzenia” i antysemityzm
- Teatr Dworski Królewski zmienił żydowskie imię postaci w nowej sztuce
- Hershel Fink, który pojawi się w nowej sztuce Rare Earth Mettle, zostanie przemianowany
- Teatr przyznał, że nazwanie postaci było przykładem „nieświadomego uprzedzenia”
Royal Court Theatre przeprosił i zmienił żydowskie imię bohatera nowej sztuki po tym, jak został oskarżony o „utrwalanie antysemickiego stereotypu”.
Londyński teatr West End powiedział, że zmieni imię Herschela Finna, bohatera z Doliny Krzemowej, który pojawił się w nowej sztuce Ala Smitha Rare Earth Mettle, na Henry’ego Finna.
Teatr powiedział, że Fink, dyrektor generalny firmy produkującej samochody elektryczne, który był porównywany do Elona Muska, nie jest Żydem i nic nie wskazuje na to, że jest Żydem w serialu.
Jednak dwór królewski przyznał, że nazewnictwo postaci było przykładem „nieświadomego uprzedzenia” i zostanie zmienione.
Royal Court Theatre przeprosił i zmienił imię postaci w nowej sztuce Rare Earth Mettle
Teatr na londyńskim West Endzie przyznał, że imię postaci było przykładem „nieświadomego uprzedzenia” i zostanie zmienione
Rzecznik Royal Court Theatres powiedział: „The Royal Court Theatre bez zastrzeżeń przeprasza za tę sytuację. To był błąd, nie powinno było się wydarzyć i żałujemy tego.
Solidaryzujemy się z naszym żydowskim personelem, artystami, fanami i przyjaciółmi i jesteśmy wdzięczni tym, którzy skontaktowali się z nimi, aby poinformować ich, że postać o imieniu Hershel Fink utrwala antysemicki stereotyp.
W odpowiedzi scenarzysta postanowił zmienić nazwę na Henry Finn – będzie to obowiązywać od premier w przyszłym tygodniu, a wraz z tą zmianą przedrukujemy całą komunikację i tekst rozgrywki.
Z niecierpliwością czekamy na dialog, który pomoże nam zastanowić się nad procesem, który umożliwił przetrwanie tej nazwy i czego brakuje w naszych systemach, co mogłoby złagodzić te niepotrzebne szkody.
Nasza antyrasistowska praca jest nowa i trwa, a to doświadczenie po raz kolejny dowodzi konieczności i zakresu tej pracy. Będziemy teraz ciężko pracować w nadziei na zbudowanie zaufania w naszej społeczności żydowskiej.
Po tym ruchu komik, pisarz i scenarzysta David Badel zabrał się do Twittera Napisz: „Najwyraźniej @royalcourt twierdził, że nie zdawali sobie sprawy, że „Hershel Fink” to żydowskie imię. Hmmm. W pewnym sensie wydawało się to bardzo odpowiednie dla podbijającego światowego miliardera.
Napisałem sztukę. Wszystko – zwłaszcza teraz, a zwłaszcza o rasie – jest nieustannie dyskutowane. Z wyjątkiem jednego wyścigu najwyraźniej.
’W każdym przypadku. Aby być uczciwym, @royalcourt przyznał się tutaj do nieświadomego uprzedzenia i zmienił nazwę. Wciąż jest to bardzo przydatne ogniwo dla Żydów, którzy się nie liczą.
„Wszystko – zwłaszcza teraz, a zwłaszcza o rasie – jest nieustannie dyskutowane” podczas tworzenia sztuki, powiedział David Baddiel.
Komik, scenarzysta i autor zabrali się na Twittera, aby dzielić się swoimi pomysłami w podróży
Reżyser teatralny Adam Linson powiedział: Dlatego Al Smith w The Royal Court przybrał postać wyraźnie wzorowaną na Elonie Musku i wyobraź sobie, że nadał mu wyraźnie żydowskie imię.
„Uczynienie miliardera z Doliny Krzemowej jako Żyda utrwala antysemickie stereotypy i wyrządzi szkody ideologiczne”.
Nowa sztuka opowiada o czołowej lekarce, która podróżuje do Boliwii, aby rozwiązać brytyjski kryzys zdrowia psychicznego i rozwijać swoją karierę.
Dołącza do niej miliarder z Doliny Krzemowej, który wierzy, że może uratować świat, tworząc niedrogie samochody elektryczne.
Reklamy
„Ma skłonność do apatii. Rozwiązuje problemy. Miłośnik Twittera. Pragnący być orędownikiem muzyki”.
More Stories
Wokalista Radiohead Thom Yorke schodzi ze sceny, gdy fan skanduje w proteście przeciwko Strefie Gazy
Molly Mae Hague wygląda zupełnie nie do poznania w swoim kostiumie Babci Wilczy z Czerwonego Kapturka, gdy rzuca uroczą kulą bougie na Halloween dla swojej córki Bambi.
Recenzja historii Christophera Reeve’a – „Kompleksowa i afirmująca życie”