Polskie miasto Kraków zostało wybrane na gospodarza 61NS Konferencja ICCA w 2022 roku, w ostatecznym rozrachunku przed Atenami i Bangkokiem. Konferencja odbędzie się o godz ICE Centrum Kongresowe13-16 listopada.
„Kraków wyraźnie demonstruje swoje zaangażowanie w dwie podstawowe wartości centrum: współpracę i przyjęcie innowacji. Z tego powodu miasto było oczywistym wyborem na przyszłoroczną konferencję. Dyrektor generalny ICCA, Synthel Gopinath, powiedział, że 2022 delegatów ICCA może oczekiwać bezproblemowego spotkania, które łączy miejsce na światowej klasy z wyrafinowaną organizacją wydarzeń.
Konferencja ICCA to jedno z najważniejszych wydarzeń w światowym przemyśle spotkań, gromadzące zazwyczaj blisko tysiąc najbardziej doświadczonych ekspertów w organizacji międzynarodowych konferencji i konferencji, reprezentujących destynacje, obiekty, firmy i stowarzyszenia PCO. Na plany konferencji w Cartagenie w 2021 r. Duży wpływ miały trwające skutki pandemii Covid, a teraz konferencja odbędzie się nie tylko w Kolumbii, ale w pięciu regionalnych centralnych miejscach docelowych, w mieszanym formacie, aby umożliwić udział większej liczbie delegatów.
Po raz pierwszy Polska będzie gospodarzem konferencji ICCA, odzwierciedlającej dojrzałą pozycję branży w kraju, a także stwarzającej duże możliwości jej dalszego rozwoju – zaznaczył prezydent Krakowa Jacek Majchrovsk.
Oferty na organizację konferencji były wieloetapowe i szczegółowe i rozpoczęły się wiosną 2020 r. Opracowanie i dostarczenie oferty miasta w niepewnych czasach pandemii było dużym wyzwaniem.
W fazie selekcji przeprowadzono dwie wirtualne inspekcje. Do pierwszej inspekcji, która trwała blisko pięć godzin, w rekordowo krótkim czasie powstały cztery filmy – zaangażowało się ponad 30 podmiotów z branży MICE, a całą prezentację transmitowano na żywo z wirtualnego studia.
Sukces w wygraniu przetargu to zasługa współpracy lokalnych przedstawicieli branży, w tym KCB, zespołu Centrum Konferencyjnego ICE Kraków, Symposium Cracoviense, CMA Concept Music Art, Alwernia Studios i Starej Zajezdni by DeSilva – powiedziała Małgorzata Przygórska-Skowron, dyrektor Krakow Conference Bureau oraz Sheraton Grand Krakow, Radisson Blu Hotel Kraków i Park Inn by Radisson Kraków.
Wydarzenie otrzymało również wsparcie krajowe, m.in. ze strony Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; Polskie Linie Lotnicze LOT, Polska Organizacja Turystyczna kierowana przez Biuro Kongresów Polskich, Stowarzyszenie SKKP i oddział MPI Polska. Wsparciem cieszyły się także lokalne biura kongresowe z Warszawy, Poznania, Wrocławia i Łodzi oraz członkowie ICCA z Polski, a także firmy takie jak Mazurkas Travel, Targi w Krakowie i Grupa MTP.
W 2022 roku Krakowskie Biuro Kongresowe będzie obchodzić swoje 18. powstanieNS urodziny, a rok to także 10. rocznicaNS Rocznica wstąpienia Krakowa do Międzynarodowej Rady Kultury i Sztuki (ICCA).
To świetny czas, aby pokazać naszą polską gościnność i podzielić się naszym dziedzictwem kulturowym i intelektualnym z delegatami ICCA, ale także pokazać nasze najnowsze osiągnięcia, także te związane z turystyką i biznesem – powiedział Rafai Szlachta, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Infrastruktura. „Wierzę, że to wydarzenie przyczyni się do ożywienia i dalszego rozwoju polskiego przemysłu spotkań po pandemii Covid-19 oraz będzie wpływowym duchem w naszych przyszłych działaniach promocyjnych w kraju i za granicą”.
Elipita Kantor, Dyrektor Biura Turystyki Urzędu Miasta Krakowa, określiła zwycięstwo ICCA jako „kolejny kamień milowy w realizacji wizji strategicznej, którą zapoczątkowało utworzenie Krakowskiego Biura Kongresowego, a następnie otwarcie trzech dużych obiektów. W 2014 roku: Centrum Kongresowe ICE Kraków oraz TAURON Arena Kraków i EXPO Kraków”.
W ubiegłym roku powstał dokument strategiczny „Polityka Zrównoważonej Turystyki w Krakowie na lata 2021-2028”, który zajmuje się potrzebą wypracowania nowoczesnego modelu zrównoważonej gospodarki turystycznej poprzez m.in. budowanie jakości i reputacji miasta poprzez konferencje i kongresy.
Organizacja konferencji ICCA w Krakowie jest z pewnością świadectwem ambicji miasta, aby przemysł spotkań stał się jednym z filarów zrównoważonej turystyki i kluczowym narzędziem, które pomoże miastu wyjść z pandemii.
„Jeśli dobrze wykorzystamy możliwości, jakie daje Kongres, przyczyni się to również do rozwoju i konsolidacji branży kongresowo-wystawienniczej w całej Polsce” – powiedziała Izabela Błaszczyk, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, operatora Centrum Kongresowego ICE Kraków .
ICCA 2020 odbędzie się w Cartagenie i pozostałych pięciu hubach w dniach 24-27 października.
More Stories
Czy należy Ci się odszkodowanie po wyroku sądu w sprawie finansowania samochodu? | Sektor finansowy
Regulowane opłaty kolejowe w Anglii wzrosną o 4,6%, aby pokonać inflację w 2025 r. | Ceny kolei
Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, odważnie twierdzi, że będzie to ogromne wyzwanie dla Optimusa