Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

🇵🇱 Polska: zaproszenie TVP i Ministerstwa Kultury do Europejskiej Unii Radiofonii i Telewizji do kontynuowania rozmów z Ukrainą

🇵🇱 Polska: zaproszenie TVP i Ministerstwa Kultury do Europejskiej Unii Radiofonii i Telewizji do kontynuowania rozmów z Ukrainą

Polska Korporacja Nadawców i Ministerstwo Kultury wezwały Europejską Unię Nadawców do kontynuowania rozmów z Ukrainą w sprawie Eurowizji 2023.

Polskie Ministerstwo Kultury i Rada TVP zaprosiły Europejską Unię Nadawców do kontynuowania rozmów z UA:PBC i rządem Ukrainy w sprawie organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2023. W oświadczeniu czytamy:

Popieramy stanowisko UA: PBC i władz Ukrainy, które wzywają do negocjacji w sprawie organizacji konkursu z udziałem przedstawicieli zwycięskiego kraju tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.

Zapewniamy o naszym stałym wsparciu dla Ukraińskiej Korporacji Nadawców Publicznych w poszukiwaniu takiego modelu organizacji konkursu Eurowizja 2023 na przyszły rok, który uwzględni jak największy udział ukraińskich twórców i producentów, a także publiczność z tego kraju.

TVP jest pierwszym nadawcą, który publicznie poparł apele Ukrainy o dodatkowe rozmowy z Europejską Unią Nadawców po tym, jak organizacja ogłosiła w piątek, że konkurs nie może się odbyć na Ukrainie. W wydanym w piątek oświadczeniu Europejska Unia Nadawców wyjaśniła:

Po obiektywnej analizie grupa referencyjna, Zarząd ESC, stwierdziła z głębokim żalem, że w obecnych okolicznościach nie można zagwarantować w ramach ESC niezbędnych gwarancji bezpieczeństwa i operacyjnych dla każdego nadawcy, który będzie gospodarzem, organizacją i produkcją Konkursu Piosenki Eurowizji. Zasady. Wypełnia UA: PBC.

Europejska Unia Nadawców ma teraz rozpocząć rozmowy z brytyjską BBC na temat organizacji konkursu, a kilka miast w całym kraju wyraziło zainteresowanie organizacją.

Źródło obrazu: EBU / Nathan Reinds | źródło: TVP

Polska zadebiutowała na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku wraz z wieloma innymi krajami Europy Wschodniej. Ich debiutancki rok przyniósł najlepszy jak dotąd wynik, a drugie miejsce zajęła Edita Jorniak z piosenką „To nie ja!”. Następnie Polsce nie udało się powtórzyć tego początkowego sukcesu, tylko przy innej okazji, w latach 1994-2011, w konkursie uplasowała się w pierwszej dziesiątce. W 2012 roku, po serii dyskwalifikacji, Polska wycofała się z zawodów z powodu trudności finansowych. Od powrotu w 2014 roku odnoszą w konkursie coraz większe sukcesy, co roku awansując do finału, aż do 2017 roku.

READ  Piłka nożna: Polska i Szwecja odmawiają zmierzenia się z Rosją w eliminacjach do Mistrzostw Świata